Gå til indhold

Webinar om samarbejdsprojekter i Erasmus+: Small-scale Partnerships og Cooperation Partnerships

I forbindelse med ansøgningsrunden inviterer Uddannelses- og Forskningsstyrelsen til et webinar om Small-scale Partnerships og Cooperation Partnerships (KA2).
  • Tid og sted
  • Hvornår 10. december 2025 fra 14:30 til 16:00
  • Hvor Online - link til Zoom fremsendes efter tilmeldingsfristens udløb

Målgruppe


Webinaret er for organisationer i alle sektorer, der er interesserede i at søge midler til partnerskaber med et læringsmæssigt sigte. Webinaret er primært relevant for jer, som endnu ikke har erfaring med Small scale Partnerships og Cooperation Partnerships i Erasmus+ (også kaldet KA2-samarbejdsprojekter), og som gerne vil lære mere om, hvordan I kommer i gang.

Hvad får I ud af at deltage i webinaret?


På webinaret præsenterer Uddannelses- og Forskningsstyrelsen blandt andet:

De to typer af samarbejdsprojekter Small-scale Partnerships og Cooperation Partnerships

  • Hvilke aktiviteter I kan søge tilskud til
  • Hvilke lande I kan samarbejde med
  • Hvordan finansieringsmodellen for tilskud ser ud
  • Hvordan I indsender en ansøgning

Der vil også være mulighed for at stille spørgsmål. Ved webinarets afslutning har I fået et overblik over tilskudsmulighederne, og I vil være godt klædt på til at påbegynde ansøgningsprocessen.

Kontakt

Sanne Bøg Krogkær
Specialkonsulent
Tlf.: +45 72 31 81 28
Email: sank@ufm.dk
Rune Damgaard Stramer
Fuldmægtig
Tlf.: 72317807
Email: rdst@ufm.dk

Handlinger tilknyttet webside

Senest opdateret 28. oktober 2025