Gå til indhold

Censorkorps - erhvervsakademiuddannelserne

Find navne, adresser m.m. på censorformandskaber og sekretariater ved erhvervsakademiuddannelserne.

 

CensorkorpsFormandskabSekretariat
Adgangskursus til Ingeniøruddannelserne

Formand:
Dorthe Wildt Nielsen
dwn@sdu.dk
Tlf.: 6550 1609/
4225 2922

 

Byggeri og landmåling

Formand:
Kirsten Nielsen
kirsten@nielsen-Nicolaisen.dk
Tlf.: 2071 3134
Næstformand:
Gert Johansen
fodbygaardsvej155@gmail.com
Tlf.: 2367 5100

Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700

Design og Business

Formand:
Tine Hjort
thj@via.dk
Tlf.: 4044 9900
Næstformand:
Jeanette Lauridsen
jla@dichmannlauridsen.dk
Tlf.: 5124 2649

Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretatiatet.dk
Tlf.: 7269 8700

Digitalt design og kommunikation

Formand:
Ulla Skram
ull@cphbusiness.dk
Tlf.: 2921 0292
Næstformand:
Niels Haltenhoff
nielshaltenhoff@gmail.com
Tlf.: 2836 1231

Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700

El Mester Formand:
John Midtgaard Jensen
jmj@ucn.dk
Tlf.: 7269 1480
Næstformand:
Viggo Bitsch
censur@vb-el.dk
Tlf.: 2684 7880
Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700
Energimanagement Formand:
Jesper F. Carstens
jef@ucn.dk
Tlf.: 7269 1589
Næstformand:
Ole Cramer-Badn
opb@outlook.dk
Tlf.: 2840 8475
Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700
Farmakonom
Handel og logistik Formand:
Just Kjærgård Pedersen
jukp@cphbusiness.dk
Tlf.: 2244 4333
Næstformand:
Kent Riis
kentriis@hotmail.com
Tlf.: 5150 4763
Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700
Installation og energi Formand:
John Midtgaard Jensen
jmj@ucn.dk
Tlf.: 7269 1480
Næstformand:
Christian Jørgensen Storm
christian.jorgensen.storm@gmail.com
Tlf.: 2469 8635
Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700
IT-udvikling Formand:
Ole Middelhede
ole_middelhede@hotmail.com
Tlf.: 4057 0220
Næstformand:
Henrik Valentin Jensen
valentin.jensen@outlook.com
Tlf.: 2949 4628
Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700
Jordbrug Formand:
Annette Riddersholm
annette@dk-svineraadgivning.dk
Tlf.: 6315 1102
Næstformand:
Kirsten Steen
kist@eaaa.dk
Tlf.: 7228 6415

Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700 

Klinisk tandteknikeruddannelsen
og Professionsbacheloruddannelsen
Tandplejer

Formand:
Poul Folke Christensen
pfc@viborg.dk
Tlf.: 8787 2677
Næstformand:
Raaid Abdulrahman Salih
raso@dent.au.dk
Lene Munk Esmark
lene@esmark.biz
Tlf.: 2030 0023
Susse Bisgaard
sgo@sund.ku.dk

Laboratorie-, fødevare-, proces- og miljøteknologi

Formand:
Gunhild Brynning
gub@eamv.dk
Tlf.: 5054 4403
Næstformand:
Conny Hanghøj
conny@hanghoej.com
Tlf.: 2637 6990
Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700

Produktion, automation og teknik

Formand:
Jesper Frank Carstens
jef@ucn.dk
Tlf.: 7269 1589
Næstformand:
Ole Cramer-Bach
opb@outlook.dk
Tlf.: 2840 8475
Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700

Sport, service og oplevelser

Formand:
Andreas Kjærgaard Kjeldsen
akj@ucl.dk
Tlf.: 4041 4083
Næstformand:
Jakob Morthorst-Jensen 
jmj@ida.dk
Tlf.: 2290 9629

Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700

Udvikling og markedsføring

Formand:
Klaus E. Olsen
keolsen7@gmail.com
Tlf.: 2889 2838
Næstformand:
Anna Calledda
anna@calledda.com
Tlf.: 5011 3048
Censorsekretariatet
kontakt@censorsekretariatet.dk
Tlf.: 7269 8700

Kontakt

Susanne Nielsen
Chefsekretær
Tlf.: +45 72 31 86 21
Email:

Senest opdateret 10. november 2021